Lifestyle

WHAT TO DO WHEN YOU ARE BORED AND WEATHER SUCKS!

14. listopadu 2017 v 16:45 | Bára
Ahoj,
znáte to. Nudíte se, počasí je na nic, z věčného učení vás už bolí hlava a vy nevíte, co máte dělat. V dnešním článku vám dám několi tipů, co dělat, ale jak můžete vidět, je to opravdu jen seznam, takže od toho moc nečejte.

 • Pečte
 • Vařte
 • Koukněte na film/seriál
 • Začněte číst novou knihu/dočtěte starou
 • Ukliďte si
 • Roztřiďte si šatník/kosmetiku...
 • DIY
 • Napište příběh
 • Plánujte
 • Zacvičte si
 • Zkuste jógu/pilates...
 • Napište někomu, koho jste dlouho neviděli
 • Udělejte si nový playlist
 • Zkuste si udělat nějaký bláznivý makeup
 • Nalakujte si nehty
 • Zkuste nový účes
 • Objevte nové recepty
 • Kreslete
 • Zkuste se naučit nový jazyk
 • Trénujte na hudební nástroj
 • Zahrajte si deskovky, nebo nějaké karetní hry
To je z dnešního článku vše. Vím, že nebyl nic moc, ale na začátku jsem vás varovala. Určitě najdete ještě spoustu věcí, co můžete dělat, když se nudíte. Mějte se.
Bára

FALL DECORATION!!

30. října 2017 v 17:50 | Bára
Ahoj,
dneska jsem si pro vás připravila podzimní dekorace. Takže je můžete zkusit a třeba se vám zalíbí.

První dekorace je tenhle obrázek. Budeme potřebovat čtvrtku, černou fixu, lepidlo a nějaký hezký list. Můžeme si najít nějaký hezký text, nebo ho můžeme sami vymyslet, ale musíme s ním zaplnit celou stránku. Nakonec nalepíme list doprostřed papíru a to je celé.

Druhá dekorace je ještě jednodušší. Jediné, co budeme potřebovat, jsou šišky a barva. Myslím, že postup si každý dokáže odvodit, ale pro případ že ne, musíte nabarvit každý konec barevně, nechat zaschnout a je to.

Na poslední dekoraci budeme potřebovat svíčky, skořici, lepící pistoli a nějaký provázek. Zase, je to úplně jednoduché. Na strany svíčky nalepíme lepící pistolí kousky skořice a až lepidlo zaschne, kolem svíčky ovážeme provázek a je hotovo.

To je vše z dnešního článku. Užívejte podzim. Zbylé obrázky jsou v celém článku.
Bára

WHERE YOU WANT TO TRAVEL?

22. října 2017 v 14:00 | Bára
KAM CHCETE CESTOVAT?
Dnešní článek vám pomůže při výběru destinace cesty na podzimní prázdniny.

ČESKÉ ŠVÝCARSKO
České Švýcarsko je jedno z nejkrásnějších míst v ČR. Pravčická brána, Vilemínina stěna, Mariina vyhlídka? Nádherná místa, kam se určitě musí každý podívat.

KRKONOŠE
Nejenže se tu dá skvěle lyžovat, ale i bez sněhu jezábava. Pančavský vodopád, pramen Labe, Dívčí kameny...

MIKULOV, nebo jiné moravské městečko
Příjemná atmosféra, nádherné vinice a hrady. Myslím, že to si každý zamiluje.
Bára.

FALL SNACKS!!

16. října 2017 v 17:17 | Bára
Ahoj,
dnes jsem si po vás připravila podzimní svačiny!
SWEET POPCORN
Normálně uděláme popcorn (nejlépe bez chuti nebo sladký), dáme ho do misky a začíná zábava. Můžeme ho polít čokoládou, karamelem, posypat lentilkami, čím jen budeme chtít! Tady se fantazii meze nekladou.

CHOCOLATE APPLE SLICES
Jednoduché a moc dobré! Stačí nakrájet jablka na plátky, polít je rozehřátou čokoládou a posypat si je čím chceme. Opět, tady se fantazii meze nekladou.

STRAWBERRY GHOSTS
Jediné, co musíme u tohohle receptu udělat, je umýt jahody, polít je bílou čokoládou a tu až uschne ozdobit jako tvar obličeje ducha. Není to jednoduché? Je a taky moc dobré.

Pro zbytek obrázků klikněte na Celý článek.To je dnes vše. Mějte se.
Bára.

FALL DRINKS!

25. září 2017 v 17:35 | Bára
Ahoj,
po dlouhé době tu pro vás mám další článek. Léto skončilo, a tak chladivé a osvěžující drinky nahradí ty teplé. To ale neznamená, že si s nimi nemůžeme vyhrát a udělat si je co nejlepší. Zde máte tři recepty na podzimní drinky.

CARAMEL LATTE
Budeme potřebovat kávu, mléko, karamel, šlehačku. Do 2/3 hrnku připravíme neslazenou horkou kávu (je na vás, jak si ji připravíte), kolem stran rozetřeme karamel (nejlepší je na to karamelový dresink na zmrzlinu) a dolijeme mlékem. Šlehačku přidat můžete, nemusíte. Já si třeba raději našlehám mléko.

NUTELLA HOT CHOCOLATE
Budeme potřebovat mléko, nutellu, kakao a sůl. Do celého hrnku teplého mléka přidáme dvě lžíce nutelly, jednu lžíci kakaa a špetku soli. Všechno pečlivě promícháme. Špetka soli nechá viniknout čokoládovou chuť, a tak je to celé ještě lepší.
APPLE CIDER
Budeme potřebovat smetanu ke šlehání, hnědý cukr, jablečný džus, mletou skořici, karamelový dresink, vanilkový extrakt a sůl. Hrnek smetany přelejeme do hrnce, přidáme cukr a vaříme dokud se cukr úplně nerozmíchá. Přidáme lžičku vanilkového extraktu, dva hrnky jablečného džusu a trochu osolíme. Na závěr přisypeme skořici. Drink přelejeme do hrnku, můžeme přidat šlehačku a karamel a máme hotovo.

To bylo pro dnešní článek vše. Užívejte podzim.
Bára

BACK TO SCHOOL LEARNING TIPS!

24. srpna 2017 v 19:58 | Bára
Ahoj,
každý to známe, velkým testům a písemkám se prostě nevyhneme. Každopádně si můžeme učení díky několika tipům a technikám ulehčit. Právě pár takových jsem se rozhodla sem sepsat, tak snad pomůžou.

OPAKOVANÉ ČTENÍ
Opravdu dobrá metoda, jak si něco zapamatovat, je opakovaně si to číst, což už určitě každý z nás zjistil. Ale ještě více efektivnější je číst si to nahlas a studie dokazují, že si lépe zapamatujeme text psaný modrou barvou. Takže vyměňte černou propisku za modrou a čtěte nahlas!

POSLOUCHEJTE SPRÁVNOU MUZIKU
Někteří jsou zastánci tichého učení, ale studie prokazují, že když posloucháte ten správný žánr, učení jde hned snadněji. Pokud se učíte matematiku, zvolte klasickou hudbu, jako Beethoven, Mozart atd., když se učíte angličtinu, poslouchejte Indii a když se učíte dějepis, zapněte Rap nebo R&B.

PROSTŘEDÍ
Některým se nejlépe učí v posteli, jiným zase u stolu, to záleží na nás. Ale pokud vám učení z nějakého důvodu prostě nejde, zkuste změnit místo! Můžete se učit v jídelně, nebo v obýváku, nebo můžete klidně vyrazit do kavárny, či knihovny. Pak se učte tam, kde vám to vyhovuje nejvíce a kde se můžete nejlépe koncentrovat.

ZVÝRAZŇUJTE
Dalším skvělým tipem je zvýrazňovat si důležité informace v sešitě. Můžete použít i jiné barvy pro různé druhy faktů. Zvýrazněte si jinou barvou osobnost, datum, místo, citaci... co vás jen napadne.
UČTE SE CO NEJDŘÍVE
Nejlepší je začít se učit hned, jakmile příjdete ze školy. Protože když jste ve škole alespoň trochu namotivovaní, je dobré tu motivaci využít dříve, než vyprchá. Navíc, když se do učení nepustíme hned, máme pak sklony k prokrastinaci a to je zase další problém.

Doufám, že článek alespoň trochu pomohl. Užívejte zbytek prázdnin.
Bára

BACK TO SCHOOL TIPS AND HACKS!!

7. srpna 2017 v 15:00 | Bára
Ahoj,
dnes tu mám už druhý článek na téma Back To School! Škola se blíží a prázdniny se krátí, ale co se dá dělat? V dnešním článku vám dám několik tipů jak toto školní období přežít.

POUŽÍVEJTE DIÁŘ
Když si všechno hezky sepíšete, nemáte v tom binec a to je pro nás důležité. Hlavním bodem je, abychom měli vše co nejvíce zorganizováno, k čemuž nám diář dopomůže.

TĚŽŠÍ VĚCI JAKO PRVNÍ
Pokud musíte udělat více věcí najednou, pusťte se nejprve do těch těžších úkolů, dokud máte energii a potom jen rychle dodělejte ty lehčí.


NEPŘEPÍNEJTE SE
Rozložte si všechnu práci, abyste jeden den nemuseli udělat deset věcí a druhý jen dvě. Potom byste se cítili opravdu vyčerpaní.

DOSTATEK SPÁNKU
O tom jsem už v některých dřívějších článcích psala, ale opravdu je to tak. Potřebujeme nechat své tělo odpočinout a vstřebat všechny ty informace ze školy.

ŽÁDNÁ ELEKTRONIKA
Elektronika nás od práce většinou jen rozptyluje, ale pokud opravdu potřebuješ nějaké informace z internetu a moc si nevěříš, můžeš si stáhnout aplikace, které ti na nějaký zablokují stránky, které vybereš a tudíž tě nebudou odvádět od práce.

PŘIPRAV SI OBLEČENÍ VEČER
Pokud víš, že ráno obvykle nestíháš a navíc jsi hrozně unavená, připrav si oblečení už večer a ráno si o pár minut přispi. I to může zlepšit den.

NEPROKRASTINUJ
Prokrastinace znamená, že odkládáme věci, do kterých se nám nechce, někdy na později. Jenže to nic nevyřeší a akorád to způsobí, že jsme ještě více vystresovaní. Takže žádné otálení a honem do práce!

ZŮSTAŇ POZITIVNÍ
I když je tohle všechno někdy na houby, nesmíš zapomínat, že to děláš hlavně pro sebe, že z toho máš největší výdělěk ty. Uvědom si to a s pozitivním přístupem pokračuj ve své práci.

To je z dnešního článku vše. Mějte se.
Bára

BACK TO SCHOOL OUTFIT INSPIRATION!!

2. srpna 2017 v 20:59 | Bára

Ahoj,
dnes tu pro vás mám první BACK TO SCHOOL článek, ale nebojte, začneme zlehka. Rozhodla jsem se, že vám ukážu pět outfitů, které se mi celkem líbily a zároveň vám můžou posloužit jako inspirace. Nebudu je nějak popisovat, myslím, že je to zbytečné. Nezapomeňte to brát s rezervou, sem tam bych něco poupravila a myslím, že vy také. Každý máme svůj styl. Mějte se.
Bára
DIY SUMMER DECORATION!!

21. července 2017 v 17:36 | Bára
Ahoj,
dneska tu pro vás mám po delší době dekorace! Jedná se o jednoduché letní DIY, které zvládne úplně každý.


DECORATION #1
Budeme potřebovat malý květináč, kamínky a kvalitní barvu. Je to strašně jednoduché, stačí
nabarvit zelenou barvou kamínky a potom na nich udělat malé bílé čárky tak, aby výsledek vypadal jako kaktusy. Nakonec je dáme do květináče a máme hotovo!
DECORATION #2
Budeme potřebovat sklenici nebo zavařovačku, mušle a světýlka. Mušle a světýlka naaranžujeme do sklenice a nakonec světýlka zapneme. A je to, hotovo! To je celé.

DECORATION #3
Budeme potřebovat zavařovačku, kvalitní barvy a provázek. Sklenici nabarvíme tak, aby vypadala jako naše oblíbené ovoce, ale nejjednodušeji se maluje meloun a jahoda. Necháme zaschnout a nakonec nahoře uvážeme provázkem mašličku. Výsledek můžeme použít třeba na štětce, nebo propisky.

To je z dnešního článku vše. Užívejte prázdniny.
Bára

WHAT YOU NEED TO DO THIS SUMMER!!

9. července 2017 v 23:07 | Bára
Ahoj,
dnešní článek bude asi z mých nejoblíbenějších, které jsem na blogu vydala. Bude se týkat toho, co by každý měl v létě nebo o prázdninách zažít.

TÁBORÁK
Táboráky miluju. Můžeme si vyprávět příběhy, zpívat s kytarou a samozřejmě o čem táborák je - jíst a opékat. Ne všichni mají rádi buřty a párky, ale dá se opékat i ovoce například jablka nebo cokoliv jiného.

DEN U BAZÉNU
Co by byly prázdniny bez bazénu? Ne každý jede k moři, a tak je skvělé strávit nějaký čas u bazénu. A proč ne rovnou celý den? Je jedno jestli jedete do aquaparku, na koupaliště, nebo k babičce na zahradu. Důležité je si to pořádně užít!
PROZKOUMÁVÁNÍ MĚSTA
Mnohokrát se stává, že ani pořádně nevíme, kde bydlíme. Když bydlíme ve velkém městě, většinu času strávíme jen v jeho jedné části a zbytek je trochu zapomenutý. Udělejte si čas a prozkoumejte nejen ta známá místa, ale i malé uličky, domky, cokoliv co vás zaujme.

ZÁPAD/VÝCHOD SLUNCE
Tak jo, kdo by se přel o to, že je západ nebo východ slunce jednou z nejkrásnějších výtvorů přírody? Pokud máte možnost, přivstaňte si, vyjděte si na kopec, sedněte si na pláž a obdivujte východ slunce. Západ je stejně tak krásný.

OHŇOSTROJ
Poslední třešničkou na dortu je ohňostroj. Nejkrásněji vypadá nad vodou - mořem, jezerem, rybníkem, kde se může odrážet.

To je z dnešního článku vše. Užívejte prázdniny.
Bára

 
 

Reklama