Červen 2017

Radio 2 Live

30. června 2017 v 19:30 | Týna |  Lodovica Comello
Hezký den, Lodovica Comello měla 29. června prostřednictvím Rai Radia2 koncert v místě Via Asiago v Itálii. Lodo tím zakončila vlnu koncertů v pavilonu B. Cílem tohoto festivalu bylo vyjádřit letní atmosféru. Zde si mohli diváci tradičně od mladé zpěvačky poslechnout: 50 Shades of Colours, cover na píseň od Katy Perry Chained to the Rhythm, cover na píseň Le mille bolle blu, Il cielo non mi basta, Il mio amore appeso a un filo (z alba Mariposa) a další. 22. června ste zde mohli slyšet mladého populárního umělce Michela Braviho, který s Lodo figuroval například v show: Singing in the car nebo na Noi2 Tour, kde spolu zpívali duet. Na jevišti se objevil společně se zpěvačkou Elodie. Lodovica na instagramu koncert zhodnostila pozitivně a nezapoměla vyzdvihnout tamější perfektní atmosféru.
Bohužel jsem videa na youtube nenašla, ale i tak vám sem dávám odkaz na twitter Lodovicy,
kde se nějaké záznamy objevily: https://twitter.com/lodocomello?lang=cs

Tini v show Susany Gimenez

28. června 2017 v 18:37 | Terka |  TINI-NOVINKY
Ahojky, Tini se v neděli objevila jako host v show Susany Gimenez, kde vystopila se svou písní Ya No Hay Nadie Que Nos Pare, společně se Sebastianem Yatrou a potom s ním zazpívala jeho píseň Traicionera. Tini vystupovala se svým novým mikrofonem, který dostala od své rodiny a je na něm zobrazeno T jako Tini. K tomu oblékla zajímavý černý komplet. Na společné vystoupení Tini a Sebastiane se můžete podívat níže a určitě napište jak se vám líbí.

Wind Summer Festival

26. června 2017 v 12:20 | Týna |  Lodovica Comello
Zdravím všechny, po delší době přicházím s novým článkem. Lodovica Comello si zazpívala na Wind Summer Festivalu 2017, který se konal od 22. do 25.června na náměstí Piazza del Popolo v Římě. Lodo vystoupila 23.6. se svou písní 50 Shades of Colours. Byla jednou z nejpopulárnějších umělců, které publikum očekávalo. Kromě Lodovicy zde vystoupilo spoustu dalších italských umělců. Rozpis toho, kdo zde zpíval a kdy ,najdete zde.

Toto je fotka teprve ze zkoušky.


A tady už na živo !!!!
Video přímo z vystoupení Lodovicy:
Pokud video nejde spustit, klikněte zde.

SUMMER FOOD INSPIRATION!!

25. června 2017 v 14:00 | Bára |  Lifestyle
Ahoj,
dnes tu pro vás mám letní inspiraci převážně v podobě obrázků. Vybírala jsem ty, co mě zaujaly a mohly by se hodit.

OVOCE NA ŠPEJLI
Myslím, že z obrázku si každý odvodíme, že stačí napíchnout na špejli borůvky a přidat nějaký meloun. Samozřejmě můžeme ovoce kombinovat!
DOMÁCÍ NANUKY
Budeme potřebovat formu na nanuky a potom to záleží na nás. Na obrázku jsou jahody s citronem zalité pravděpodobně nějakou
limonádou.


LED S OVOCEM
Stačí do klasické formičky na led přidat k vodě ještě ovoce, nebo jako na obrázku mátu a máme hotovo!

MANDARINKA S ČOKOLÁDOU
Mandarinku rozdělíme standartně na půlměsíčky, z poloviny namočíme v čokoládě a než stuhne, můžeme na ni něco nasypat (kokos, skořici, oříšky...).BORŮVKY V JOGURTU
Poslední inspirací je úplně jednoduchý recept třeba na svačinu. Borůvky obalíme v jogurtu, vyskládáme na plech nebo talířek a necháme na pár hodin zmrazit.


To je z dnešního, řekla bych oddechového článku vše. Doufám, že se líbil. Mějte se.
BáraPřátelé navždy...

15. června 2017 v 17:17 | Týna a Terka |  O Hercích
Zdravíme všechny a ahojky, už to bude nějaký ten pátek pátek, co Violetta skončila, ale herci se stále přátelí a setkávají. Všichni už víme o páru Candelarii Molfese (představitelky Camilly) a Ruggera Pasquarelli (představitele Federica), kteří pravidelně přidávají videa na jejich společní YouTube kanál Ruggelaria. A nebo taky o velkém přátelství Alby Rico (představitelky Naty) a Facunda Gambande (představitele Maxiho). Ti spolu také natočili videa na youtube kanál Alby (zde).

Nedávno se také uskutečnilo setkáni Clary Alonso a jejího přítele Diega s Albou Rico. Potkali se v Madridě a to na střeše hotelu "Dear Hotel Madrid". Clara se, ale nepotkala jen s Albou včera se totiž přemístila do italského města Milán, kde se setkala s Lodo Comello a Ruggerem Pasquarellim. Musím říct, že je opravdu hezké, že se herci i po takové době setkávají a je vidět, že jsou to opravdu přátelé na celý život. Níže se určitě mrkněte na fotky.

A jako poslední tu není sice přímé setkání, ale Tini se včera zašla podívat na přestavení Heidi, kde má jednu z hlavních rolí právě seriálová Ludmila - Mercedes Lambre. Níže máte fotku Tini na představení a také fotku z představení.

Doufáme že se vám náš společný článek líbila s ouhlasíte s námi v tom, že je opravdu supe, že se herci i po takové době stále přátelí. Určitě se s námi podělte o váš názor do komentářů a mějte se krásně...

HOW TO DEAL WITH STRESS 2!!

12. června 2017 v 17:24 | Bára |  Lifestyle
Ahoj,
dneska tu pro vás mám pokračování článku Jak se vypořádat se stresem, který jsem sdílela minulé pololetí. Konec roku se blíží a příští týden se uzavírají známky, takže se budeme hodně stresovat, ale někdy je přece jenom stres úplně zbytečný.

MEDITACE
Pamatuji si, jak jsem byla minulý rok na projektu o Indii a učila jsem se tam právě meditovat. Meditace je skvělým odbourávačem stresů a díky ní si můžete srovnat věci v hlavě. Je také zdravá a i když jsem ji už více jak rok nedělala, moc ji doporučuji.

SVĚŘIT SE
Někdy pomáhá, když se se svými obavami svěříte rodině, nebo kamarádům. Měli by to být lidé, kteří vám budou naslouchat, a nakonec vám řeknout, že to zvládnete. A vy tomu musíte věřit! Pokud nějakého takového člověka nemáte, nebo to jen nechcete probírat, skvělou alternativou je deník. Zapište si, jak jste nervózní a po zkoušce napište, jak se cítíte, jestli bylo zbytečné se stresovat nebo ne. Až se budete stresovat jindy, můžete si svoje zápisy přečíst a možná si uvědomíte, že je stres zbytečný.

NAJDĚTE SI NĚCO, CO VÁS BAVÍ
To, co nás baví, děláme s větší radostí, to je jasné. Proto bychom měli najít způsob, jak se bavit i u učení do školy. Jo, vypadá to naprosto nemožně, ale přesto to jde. Podívejte se na způsoby, jakými se můžete učit, třeba pomocí kartiček, nebo si složte písničku, malujte si obrázky... Co jen vás napadne. Pak to půjde snadno.

SMĚJTE SE
Myslím, že už většina z nás ví, že smích prodlužuje život. Jenže také odbourává stres. Takže se podívejte na nějakou komedii, smějte se s kamarády, dělejte cokoliv, co vás udělá šťastnými.

MALÉ CÍLE
Dávejte si lehce dosažitelné cíle a opravdu si za nimi jděte. Řekněte si: Udělám si výpisky ze strany 50 a 51, nebo Udělám úkol na chemii a matematiku. Poté, co své malé cíle splníte, odměňte se třeba nějakou sladkostí, nebo deseti minutami volného času. Pak se vraťte zpět k práci a dokončete ji.

To je z dnešního článku vše. Mějte se.
Bára

#NOI2 TOUR pokračuje

8. června 2017 v 19:30 | Týna |  Lodovica Comello
Zdravím všechny, jak jste už z názvu poznali tak Noi2 Tour opravdu pokračuje. Lodo se vydá na další cestu až 21.července. Tento koncert se odehraje v Udine na hradě Castello di Udine. Tady už Lodovica zpívala i při svém předchozím turné Lodovica World Tour 2015. Zde se můžeme těšit na písně z alba Universo, Mariposa, a poté samozřejmě na už známý cover písně Le mille bolle blu a na velký hit Il cielo non mi basta.

A teď už sem přidávám jen krátké schéma písní z alb Universo a Mariposa.


Universo
- Universo
- Otro día más
- I Only Want to Be with YouMariposa
- Todo el resto no cuenta
- Sin usar palabras ft. Abraham Mateo

SNACKS TO EAT WHILE YOU STUDY!

5. června 2017 v 16:43 | Bára |  Lifestyle
Ahoj,
dneska se podíváme na svačiny, které vám pomůžou při učení!

JABLKA SE SKOŘICÍ A MEDEM
Nakrájíme si jablka na malé kousky a vyskládáme na talířek. Potom je posypeme skořicí a nakonec přidáme med, který pomáhá nastartovat paměť, což v tomhle období potřebujeme. Nakonec můžeme jablka dát na minutu do mikrovlnky, aby byla teplá a měkkčí.

SMOOTHIE
Další varianta rychlé svačiny je smoothie. Našla jsem jeden extra studijní recept, který jsem sice nezkoušela, ale kdybyste to někdo opravdu vyzkoušel, můžete napsat do komentářů váš názor. Do mixéru dáme jeden hrnek borůvek, jednu lžíci chia semínek, půlku avokáda a půlku banánu. Nakonec dolijeme vodou a rozmixujeme. Banán společně s chia semínky podporuje funkci mozku a avokádo je skvělé na paměť, ale také koncentraci a soustředění.


PEČENÁ CIZRNA
Do misky dáme jednu lžíci olivového oleje, nějaké koření (česnekový prášek, chilli, sůl, pepř,...) a nakonec k tomu přidáme jednu plechovku cizrny. Ujistěte se, že je cizrna suchá. Všechno promícháme. Na plech si dáme alobal, který trochu polijeme olivovým olejem a rovnoměrně na něj vysypeme cizrnu. Celé to dáme na 200 °C na 40 minut péct, s tím, že každých deset minut s plechem zatřeseme, aby se cizrna upekla rovnoměrně. Tahle svačina má spoustu benefitů, které vám pomůžou studovat.
To je z dnešního článku vše! Mějte se krásně!
Bára