Květen 2017

#NOI2 TOUR - Milán 26.5. 2017

28. května 2017 v 12:05 | Týna |  Lodovica Comello
Zdravím, jak jste si možná už někteří všimli, tak tento pátek 26.5. 2017 v divadle degli Arcimboldi v Miláně Lodo odzpívala v pořadí druhý a poslední koncert na jejím turné Noi2. Zde jste mohli navíc slyšet duet Lodovicy Comello s Michelem Bravim na jeho píseň Il Diario Degli Errori. Na svůj Facebook pak Lodo přidala příspěvek s fotkou, kde píše o tom, že diváci mají fotky z jejího vystoupení postovat s #WNFLodo, aby se tak mohli zůčastnit soutěže Wired Italia.


Michele Bravi - Il Diario Degli Errori
pokud nelze spustit, klikněte zde

Summer Soul (Official Videoclip) - Jorge Blanco

26. května 2017 v 13:53 | Terka |  Jorge Blanco
Ahojky, jak jsem psala, minulý týden vydal Jorge novou a v pořadí 2. sólovou písničku, která nese název Summer Soul. No, a včera k ní byl zveřejněn officiální vidoklip. Ten se stejně jako samotná písnička nese v letním duchu a je plný barev a sluníčka. Určitě mi napište do komentářů zda se vám videoklip líbí, nebo jestli vás více zaujal videoklip k písničce Risky Business.

THINGS YOU NEED TO HAVE AT SCHOOL! Part 2

22. května 2017 v 20:26 | Bára |  Lifestyle
Ahoj,
dnes tu mám druhou část článku Things you need to have at school! Jdeme na to!

SEŠITY
Ty jsou asi základ. Kam jinam bychom si zapisovali všechny důležité poznámky? Můžete si je i různě ozdobit, podle tutoriálů na youtube a pinterestu.

KALKULAČKA
Kalkulačku máme už ve škole povinnou, ale pokud zrovna tohle není váš případ, stejně doporučuji s sebou nějakou mít. Stačí třeba nějaká malá se základními funkcemi. Nemusí tam být nutně mocniny a zlomky, ale uvidíte, že se vám třeba jednou bude hodit.

BAREVNÉ TUŽKY
Ty jsou moje oblíbené! Mám barevné zvýrazňovače, fixy i propisky. A hodí se. Zvýrazňuji si s nimi důležité informace, nadpisy, věci v diáři. Rozhodně nejsou zbytečné.

DIÁŘ
Ten s sebou tahám každý den. Píšu si tam všechny testy, zkoušení, referáty, projekty, ale i mimoškolní aktivity a díky němu jen málo kdy na něco zapomenu.

LEPENKA
Když se rozthne stránka v sešitě, nebo když si chcete do sešitu papír VLEPIT jako stranu, použijete lepenku, ale tu má málo kdo. Tak jí s sebou noste, protože kvůli ní se vám záda nepřetíží a bude se vám hodit.

LEPIDLO
Má ho s sebou někdy někdo? Já ne. A pořád si ho musím půjčovat, když si máme něco nalepit do sešitu.

NŮŽKY
Ty s sebou mám vždy. Na lepenku, papír atd. Budou se prostě hodit. Hlavně si nevypíchněte oko!

DESKY A PODLOŽKY
Do desek si můžeme založit papíry a sešity, není nutné je mít, ale asi se někdy hodit budou. A podložky? Už se asi každému stalo, že psal na čistý papír a křivě. Proto bych bez podložek nedala ani ránu! Pokud doma žádnou nemáte, stačí vytrhnout papír z klasického linkovaného sešitu a použít ho místo ní. Bude fungovat stejně.

PRAVÍTKA
A poslední jsou tu pravítka. Ty mi také hodně pomáhají podtrhávat nadpisy, oddělovat příklady atd. Pokud je nemáte na matice povinné, protože zrovna děláte geometrii, stejně byste je měli nosit.

To je z dnešního článku vše! Mějte se.
Bára

#NOI2 TOUR - Řím 19.5. 2017

21. května 2017 v 16:15 | Týna |  Lodovica Comello
Zdravím, Lodo 19.května absolobovala první vystoupení v rámci Noi2 Tour v Římě v na Auditorium Parco della Musica. Zde si mohli diváci užít například písničku Non Cadiamo Mai, Libro Bianco, cover na song od Katy Perry Chained To The Rythm a nebo už zmiňovaný cover na italskou píseň Le mille bolle blu. Příští zastávka turné bude 26.května v Miláně. Tak a teď se můžete níže podívat na kratší videa z Říma.

Chained To The Rythm (-Katy Perry)
pokud nelze spustit, klikněte zde

Libro Bianco
pokud nelze spustit, klikněte zde

Changed My Life
pokud nelze spustit, klikněte zde

Non Cadiamo Mai
pokud nelze spustit, klikněte zdeSummer Soul (Audio Only) - Jorge Blanco

20. května 2017 v 21:09 | Terka |  Jorge Blanco
Ahojky, dneska tu mám opět další novinku a tentokrát se jedná o novou písničku od Jorgeho Blanca, tedy seriálového Leona. Jedná se už o jeho 2. sólový song a ten první - Risky Business, si můžete poslechnout ZDE. Každopádně nová písnička nese název Summer Soul a v současstné době má asi 63 tisíc zhlédnutí a to byla vydána teprve včera. Pokud jte písničku ještě neslyšeli, tak si ji určitě pusťte níže. A nezapomeňte mi napsat do komentářů, jak se vám písničky líbí, protože jsem moc ráda za jakýkoliv komentář ♥

Dokument o hudbě a vystoupení na stadionu

20. května 2017 v 10:00 | Týna |  Lodovica Comello
Zdravím, od Lodo máme za poslední měsíc dvě novinky a to, že vyšel dokument o její hudbě a muzice, kde je spoustu informací o jejím životě a na který se můžete podívat níže a potom také Lodo vystoupila na finálním fotbalovém utkání, ketré se konalo v Itálii. Tam zazpívala svou písničku 50 shades of colours, song Le Mille Bolle Blu a italskou hymnu l'inno di Mameli. Videa z akce najdete také níže.

Celý dokument v italštině:
pokud nelze spustit, klikněte zde

50 shades of colours - bohužel video zachycuje jen konec písně
pokud nelze spustit, klikněte zde

Le Mille Bolle Blu - opět video zachycuje poslední část písně
pokud nelze spustit, klikněte zde

odkaz na video s hymnou zde

THINGS YOU NEED TO HAVE AT SCHOOL! Part 1

15. května 2017 v 18:26 | Bára |  Lifestyle

Ahoj,
dneska jsem tu s malinko netradičním článkem, a to co byste měli mít s sebou ve škole! Tento článek bude rozdělený na dvě části. Tato se bude věnovat spíše věcem, které byste s sebou měli mít i mimo školu a druhý článek bude i o samotném učení. Jelikož se konec roku rychle blíží a s ním i zkouškové období, můžete podobných článků očekávat více. Dost okecávání a jdeme na to!
PITÍ A SVAČINA
Začneme zlehka, souhlasíte? Jelikož ve škole trávíme v našem věku okolo šesti až osmi hodin, je potřeba, abychom dostávali potřebné živiny a tudíž se nesesypali. Jeden oběd stačit nebude. Vemte si s sebou nějaké ovoce, zeleninu, jestli jste nervózní, tak si přibalte i čokoládu, která vás uklidní. Pokud zapomenete na pití nebo svačinu, ujistěte se alespoň, že s sebou máte peníze, abyste si jídlo koupili. Skvělým tipem je i nechávat si prázdnou lahev a nějaké trvanlivé sušenky ve skříňce pro případ nouze.

KLÍČE
Bez klíčů byste se v mnoha školách nedostali ani dovnitř, neotevřeli si skříňku a nedošli si na oběd. Proto je důležité je mít! Spousta škol má čipy, díky kterým si otevřete vchodové dveře. Kdybyste si je zapomněli, museli byste to řešit s šatnářem či šatnářkou, a to by vám tak akorát vzalo čas. Kdybyste šli pozdě, o tom ani nemluvím. Se skříňkami by to bylo stejné. Ovšem kdybyste neměli náhradní klíč schovaný u šatnáře, museli byste nahánět kamaráda, se kterým skříňku sdílíte, aby vám šel otevřít. Na obědě sice odstanete lísteček, ale myslím, že předchozí dva důvody jsou dostatenčné.

MOBIL A SLUCHÁTKA
Myslím, že v dnešní době není tento bod ani tolik podstatný, protože mobil u sebe má v podstatě každý. Ale je důležité ho u sebe mít, třeba kdyby se něco stalo. Sluchátka vám zase zkrátí cestu ze školy a do školy, a můžete se s nima i učit, když si předem do mobilu nahrajete látku.


KOSMETICKÁ TAŠTIČKA
Tu by s sebou měla mít úplně každá holka! Nemusí v ní být jen balzám na rty, krém apod., ale také třeba náplasti, malé nůžky nebo žvýkačky. Dejte do ní to, co nejvíce potřebujete! Je to jen na vás.

DEŠTNÍK
Jako poslední věc tu mám deštník. Opravdu dlouho jsem ho s sebou nenosila, a pak když začalo pršet, jsem se schovávala pod kapucu, popobíhala, honem rychle scháněla stříšky, pod které bych se mohla schovat. Teď když ho nosím, je chození domů mnohem snadnější. Vyplatilo se mi to i dnes. Takže s sebou noste deštník, budete radši vy i ostatní, kterým deštníky neustále kradete.

To je pro dnešní článek vše a za týden tu máte druhou část!
Bára


#NOI2 TOUR

11. května 2017 v 20:10 | Týna |  Lodovica Comello
Zdravím, po velkém turné v roce 2015, kdy Lodo vystupovala i na zahraničních pódiích, má zpěvačka pro své fanoušky přichystaný úžasnou zprávu, a to Noi2 Tour. Jedná se o turné, které proběhne pouze v Itálii.
Mladá umělkyně vystoupí 19. května v Římě na Auditorium Parco della Musica a 26. května v divadle degli Arcimboldi v Miláně. Zde chce Lodo představit své nové solové album. Též zde zazní nějaké starší písně a cover na song - Le mille bolle blu. Můžeme se dočkat i písničky Il cielo non mi basta.


Le mille bolle blu - audio
pokud video nejde spustit, klikněte zde
Il cielo non mi basta - oficiální klip
pokud video nejde spustit, klikněte zde


Got Me Started Tour - Frankfurt nad Mohanem 6.5.2017

10. května 2017 v 15:37 | Terka |  TINI Got Me Started Tour
Ahojky, poslední 2 měsíce utekly opravdu rychle, protože Evropská část Got Me Started Tour už je za námi. Tini za tu dobu navštívila 9 zemí, 17 měst a celkem odzpívala 23 koncertů. Jako poslední město navštívila Tini německý Frankfurt, kde 6.5.2017 proběhly poslední dva koncerty od 14:00 a 18:00 hodin, kde Tini představila také nový outfit a to bílé šaty, které můžete vidět níže na fotkách. A jak jsem psala v minulém článku, z úplně posledního koncertu ve Frankfurtu vysílala na svém Facebooku část koncertu živě, a pokud jste záznam ještě neviděli určitě se podívejte ZDE. Jednalo se tedy o poslední koncert z Evropské části Got Me Started Tour, ale už bylo oficiálně potvrzeno, že turné bude pokračovat v Latinské Americe. Další koncert by se tedy měl uskutečnit 30.6.2017 v hlavním městě Argentiny a to v Buenos Aires a další koncerty byly oznámeny i pro Brazílii a Chile. No a níže už vidíte fotky z poslední Evropské zastávky - Frankfurtu a nebude chybět ani pár videí.


WHAT TO DO WHEN YOU ARE SICK!

8. května 2017 v 21:20 | Bára |  Lifestyle
Ahoj,
dnes se podíváme na to, co můžeme dělat, když jsme nemocní.

KNÍŽKY A ČASOPISY
Je dobré si čas od času něco přečíst, ať už jde o knihu, nebo časopis. Nejlepší je, když vyzkoušíš nějakého nového autora, nebo jiný žánr a třeba zjistíš, že se ti to zalíbilo.

FILMY A SERIÁLY
Největším zabijákem času jsou filmy a seriály! Můžeš si dát filmový maraton, nebo zhlédnout celou sérii seriálu. Je to jen na tobě! Jinak tipy na filmy a seriály má na tomto blogu na starosti Týna, takže se určitě mrkni!

PEČENÍ A VAŘENÍ
Když máš opravdu dobrou náladu a necítíš se, že se každou chvíli sesypeš, můžeš se pustit třeba do pečení muffinů! Nebo uvař jednoduchou večeři pro svou rodinu, až se vrátí z práce a ze školy. Určitě jim tím uděláš radost!

KREATIVNÍ CHVILKA
Můžeš vyzkoušet nový lak na nehty, udělat si pleťovou masku, zkusit si udělat nějaké bláznivé líčení podle tutoriálu na Youtube. Můžeš si ale také něco vyrobit, přeorganizovat si trochu pokoj, můžeš něco namalovat!

ODPOČINEK
Ať už se nudíš sebevíc, nezapomeň na to, že jsi nemocná, tak se nepřepínej! Jo jasně, že je venku hezky a asi je tam teplo, ale radši lež a léči se, než abys potom strávila doma další týden. Takže pokud je to možné, nejlepší bude, když budeš spát, nebo polehávat a poslouchat hudbu.

To je pro dnešní článek vše, snad se vám líbil a pomohl. Mějte se.
Bára